Новини

Одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості: як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної?

30.03.2021 / 09:00

Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?

У розділі Б розрахунку коригування:

  • підлягають заповненню графи 1 — 8 та 11 — 15 (крім випадків, коли таке заповнення не передбачено Порядком заповнення податкової накладної);
  • графи 9 та 10 не заповнюються;
  • відповідні показники кожного рядка податкової накладної, за якими відбувається одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості (кількість (графа 7 розрахунку коригування), обсяг постачання (графа 13 розрахунку коригування) та сума ПДВ (графа 14 розрахунку коригування) зазначаються зі знаком «-» (показники податкової накладної виводяться в «0»);
  • у графі 2.1 табличної частини розділу Б зазначається код причини «104», який відповідає причині коригування «Зміна номенклатури», а у графі 2.2 зазначається порядковий номер групи коригування.

Усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, переносяться з податкової накладної до розрахунку коригування без змін.

Другим рядком зазначаються виправлені показники. При цьому у графі 1.2 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається» зазначається новий (доданий) номер.

У графі 2.1 зазначається той самий умовний код причини коригування «104», що зазначений у першому рядку розрахунку коригування, а у графі 2.2 — той самий порядковий номер групи коригування;

  • у графі 7 — правильний показник кількості (об’єму, обсягу);
  • графи 9 та 10 не заповнюються;
  • у графі 13 зазначається правильний показник обсягу постачання (база оподаткування без урахування ПДВ);
  • графа 14 розділу Б є обов’язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20, 7 або 14 %.

Докладніше про це тут.