Новини

Послуги транспортного експедирування із залученням нерезидента: що з ПДВ?

31.03.2021 / 13:40

Платник податку — резидент України (замовник) планує укласти договір про надання транспортно-експедиторських послуг з експедитором-нерезидентом з метою здійснення перевезень вантажів за межами митної території України. У межах виконання такого договору платник податку оплачуватиме нерезиденту послуги з навантаження, розвантаження, перевантаження, складування, зберігання вантажів тощо. Платник запитує, як такі операції оподатковуються ПДВ.

ДПС України пояснила так. Оскільки місце постачання послуг з навантаження, розвантаження, перевантаження, складування, зберігання вантажів, які надаються як експедитором-нерезидентом, так і третіми особами — нерезидентами, залученими експедитором, знаходиться за межами митної території України, збори та обов’язкові платежі сплачуються експедитором-нерезидентом у межах виконання договору транспортного експедирування на митній території інших держав, то згідно з п. 185.1 ст. 185 ПКУ такі послуги не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ, та сума компенсації вартості таких послуг (зборів, обов’язкових платежів) не включається до бази оподаткування ПДВ замовника-резидента.

При цьому транспортно-експедиторські послуги, що надаються замовнику-резиденту експедитором-нерезидентом, є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем їх постачання відповідно до пп. «ж» п. 186.3 ст. 186 ПКУ є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, тобто у цьому випадку — митна територія України. Податкові зобов’язання за операціями з постачання таких послуг нараховуються отримувачем послуг від нерезидента виходячи з вартості експедиторської винагороди у порядку, визначеному ст. 208 ПКУ.

/ІПК від 01.03.2021 р. № 729/ІПК/99-00-21-03-02-06/