Новини

Рентна плата за користування надрами: ДПС про обчислення податкових зобов’язань з використанням тимчасового коефіцієнту рентабельності для гірничих підприємств

31.03.2021 / 16:00

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, що відповідно до листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 02.03.2021 № 210/2 для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами застосовується тимчасовий коефіцієнт рентабельності для гірничодобувних підприємств.

Згідно вказаного вище листа, запаси корисних копалин, що фактичне розробляються на ділянках надр, де геолого-економічна оцінка ще не здійснена, мають розглядатись як балансові рентабельно видобувні запаси, відповідно до п. 27 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 р. № 432, яким встановлено, що умовно балансові та позабалансові запаси корисних копалин, що залучаються до розробки, переводяться до балансових.

Державна комісія України по запасах корисних копалин здійснила оцінку усереднених, зважуванням на обсяги запасів по родовищах, величин коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) розподільно: для родовищ нафти та газу і для родовищ твердих корисних копалин та підземних вод. Для родовищ нафти та газу усереднений коефіцієнт рентабельності промислу склав 1,262. Для родовищ твердих корисних копалин та підземних вод - 0,103.

Відповідно до Положення про порядок розробки та обгрунтування кондицій на мінеральну сировину для підрахунку запасів твердих корисних копалин, затвердженого наказом ДКЗ від 07.12.2005 № 300, зареєстрованим Мін'юстом України за № 65/11939, а також Положення про порядок техніко-економічного обгрунтування кондиції для підрахунку запасів нафти і газу, затвердженого наказом ДКЗ від 27.11.2006 р. № 316, зареєстрованим Мін’юстом України за № 1383/13257, Державна комісія України по запасах корисних копалин пропонує для встановлення такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2021 році:

для нафтогазодобувних підприємств – 1,262;

для інших гірничодобувних підприємств0,103