Новини

Індивідуальна податкова консультація в електронній формі: як її можна отримати?

05.04.2021 / 16:00

Як та на яку адресу платник податків може отримати індивідуальну податкову консультацію в електронній формі (у тому числі через Електронний кабінет) та чи буде роздрукована електронна форма вважатися оригіналом?

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ, у разі подання звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі.

Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дає змогу надіслати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації до відповідного органу ДПС. Форма підготовки такої кореспонденції передбачає вибір таких реквізитів: регіон, в якому знаходиться орган ДПС, орган ДПС, до якого направляється звернення, тип документа (із списку обирається значення «консультація»), тематику та заповнення короткого змісту звернення і можливість завантаження сканованого документа (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 2 МБ).

При цьому в зверненні зазначається спосіб надання індивідуальної податкової консультації (у паперовій або електронній формі) та електронна адреса, на яку необхідно надіслати відповідь в електронній формі.

Інформацію щодо отримання та реєстрації звернення в органі ДПС платник може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.

Відповідь орган ДПС надсилає платнику податків у строки, визначені ст. 52 ПКУ, в електронній формі (у форматі pdf без накладання електронного підпису уповноваженої посадової особи контролюючого органу) на електронну адресу, зазначену у зверненні та обов’язково в паперовій формі на податкову адресу. Індивідуальна податкова консультація в електронній формі через Електронний кабінет не надсилається.

При цьому роздрукована електронна форма у форматі pdf індивідуальної податкової консультації не вважається оригіналом.

Водночас варто врахувати, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Докладніше про це тут.