Новини

Лікарняні на випадок хвороби, травми, самоізоляції оплачуватимуться ФСС як до, так і після 30 червня: законопроєкти про надання допомоги — на стадії погодження

07.04.2021 / 11:40

У зв’язку із чисельними публікаціями в ЗМІ щодо змін у законодавстві з 30.06.2021 р., відповідно до яких в Україні будуть оплачуватись лише лікарняні, видані на час проходження реабілітаційного лікування, Фонд соціального страхування України повідомляє.

Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я», норми якого набувають чинності 30.06.2021 р., серед іншого, було внесено зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Так, у новій редакції Закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

Від початку у наших коментарях на запити засобів масової інформації, застрахованих осіб, лікарів і роботодавців ми звертали увагу – внесені зміни мали на меті розширення страхових випадків періодом реабілітаційного лікування. Крім того, не було внесено змін до частини другої статті 22 базового Закону, у якому також йде мова про надання допомог по тимчасовій втраті працездатності в разі хвороб і травм.

Наразі відповідні законопроекти, які усувають зазначену помилку, вже зареєстровані і проходять стадію погодження. Фонд соціального страхування України продовжить забезпечувати страховий захист на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 тощо – як до, так і після 30 червня.