Новини

Судова практика: за зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, передбачено відповідальність у вигляді штрафу

08.04.2021 / 15:00

Як установлено судами, у ФОП була відсутня ліцензія на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. При цьому перевіркою встановлено порушення позивачем приписів ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Під час перевірки ФОП пояснила, що орендує магазин і алкогольні напої в магазині зберігаються у зв’язку з відсутністю складського приміщення. Крім того, ФОП зазначила, що на сьогодні вона не здійснює продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки оформлює ліцензію на вищенаведені алкогольні напої.

Касаційний суд погодився з фактом зберігання позивачем алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру.

Таким чином, відповідачем додержано форму винесення спірного податкового повідомлення-рішення. Адже частиною другою ст. 17 Закону встановлено відповідальність за зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, у вигляді штрафу в розмірі 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17 000 грн.

/Постанова ВС від 02.03.2021 р. у справі № 805/1154/17-а/