Новини

Судова практика: сплата податку на доходи нерезидента раніше самого платежу нерезиденту не є порушенням норм податкового законодавства

15.04.2021 / 08:45

Під час податкової перевірки встановлено, що податок на доходи нерезидента ТОВ сплатило у повному обсязі за ставкою 15 % раніше виплати доходу нерезиденту.

Верховний Суд погодився, що резиденти, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом, утримують податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 % їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

При цьому, на думку Суду, нормою пп. 141.4.2 ст. 141 ПКУ не передбачено, що сплата податку повинна відбуватися одночасно з виплатою нерезиденту доходу.

До того ж відповідальність за п. 127.1 ст. 127 ПКУ передбачена за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків.

Під час розгляду справи встановлено, що ТОВ виконало податкове зобов’язання та своєчасно й у повному обсязі сплачувало податок з доходу нерезидента. Сплата податку раніше самого платежу не є порушенням норм податкового законодавства.

/Постанова ВС від 09.03.2021 р. № 160/3026/19/