Новини

Неподання до контролюючого органу заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни податкової адреси: чи передбачена відповідальність ФОП — платника ЄП першої — третьої груп?

22.04.2021 / 16:00

Чи передбачена відповідальність до ФОП — платника ЄП першої — третьої груп за неподання до контролюючого органу заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни його податкової адреси?

ПКУ не передбачена відповідальність за неподання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку першої — третьої груп заяви у разі зміни його податкової адреси. Водночас у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої — третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Докладніше про це тут.