Новини

Облік в органах ДПС: які нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації) зобов’язані реєструватися?

26.04.2021 / 13:00

Які нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації) зобов’язані стати на облік у контролюючих органах?

Стати на облік у контролюючих органах зобов’язані нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України.

Взяття на облік відокремлених підрозділів нерезидента, у тому числі постійних представництв, не звільняє нерезидента від обов’язку постановки на облік в контролюючому органі.

Основним місцем обліку нерезидента є контролюючий орган, в якому нерезидент зареєстрований платником податку на прибуток, а у разі відсутності такої реєстрації — контролюючий орган, в якому нерезидента взято на облік за правилом першої події.

Нерезиденти (іноземні компанії, організації) не підлягають реєстрації в ЄДРПОУ та не включається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, а обліковуються в контролюючих органах за податковим номером, який присвоюється нерезиденту. Інформація щодо нерезидентів включається до облікових та реєстраційних даних Єдиного банку даних про платників податків — юридичних осіб та до реєстру платників податків — нерезидентів. Документом, що підтверджує взяття на облік в контролюючих органах юридичної особи — нерезидента, є довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП.

Докладніше про це тут.