Новини

Декретна відпустка для чоловіків: Держпраці про новий вид відпустки

27.04.2021 / 14:20

Про особливості надання декретної відпустки для чоловіків у «Новинах» на телеканалі «Перший Подільський» розповіла головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Хмельницькій області Ірина Остапчук.

В інтерв’ю обговорено доповнення Кодексу законів про працю та Закон України «Про відпустки» новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Фахівець зауважила, що згідно із Законом, така відпустка надаватиметься одній із перелічених осіб:

- чоловіку, дружина якого народила дитину;

- батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Зазначена відпустка при народжені дитини надається лише одній з осіб, вказаній вище.

Крім того, Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Відпустка при народженні дитини надається власником або уповноваженим ним органом, на підставі письмової заяви особи, а тривалість надання такої відпустки визначається працівником, у заяві про її надання.

Наголошено, що особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копії документу, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу у таку відпустку.