Новини

Погашення узгоджених податкових зобов’язань, штрафних санкцій та пені: ДПС про типову помилку при поданні уточнюючого розрахунку з ПДВ

27.04.2021 / 10:40

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу платників податків на найпоширенішу помилку при сплаті ПДВ у разі самостійного виявлення помилки (надання уточнюючого розрахунку), а саме: здійснення сплати штрафних санкцій у розмірі 3 % та пені в системі електронного адміністрування податку на додану вартість безпосередньо через електронний рахунок.

Зазначаємо, що при поданні уточнюючого розрахунку з ПДВ у разі самостійного виявлення помилки в рамках п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податків здійснює сплату суми недоплати та штрафних санкцій у розмірі 3 % наступним чином.

Відповідно до пп. «а» п. 50.1 ст. 50 ПКУ суму недоплати та штрафних санкцій необхідно сплатити до подання уточнюючого розрахунку.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ (сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету), відповідно до абз. 2 п. 87.1 ст. 87 ПКУ є суми коштів, які обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

При цьому, п. 25 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок), передбачено, що сплата штрафних санкцій у розмірі 3 % здійснюється платником ПДВ з поточного рахунку до відповідного бюджету.

Крім того, при подачі уточнюючого розрахунку з ПДВ після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, відповідно до ст. 129 ПКУ здійснюється автоматичне нарахування пені.

Сплата пені здійснюється платником ПДВ також з поточного рахунку до відповідного бюджету (п. 25 Порядку № 569).

Слід зауважити, що нарахування пені не здійснюється, якщо виправити помилку протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.