Новини

Антикорупційна декларація посадовців: що пропонують виключити з об’єктів декларування?

30.04.2021 / 12:20

29 квітня квітня у Верховній Раді прийнято Закон «Про внесення доповнень до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування)» (законопроєкт № 5173).

Законом доповнюється стаття 36 Закону України «Про запобігання корупції» новим пунктом, яким запроваджується нижня межа декларування – 0,25 прожиткового мінімуму для  передачі в управління цінних паперів акціонерного товариства – резидента України.

Також Закон виводить з-під декларування номери рахунків, на яких обліковуються некомпенсовані заощадження Ощадного банку СРСР, хоча самі суми заощаджень й надалі декларуються.

Згідно із Законом, не потрібно включати до декларації як видатки і правочини операції з обміну валют. Також такі операції не потребують повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Не включатимуться до декларації як об’єкти нерухомості приміщення громадської приймальні народного депутата, якщо воно є державною комунальною власністю і перебуває в оренді або на іншому праві користування.

Із переліку осіб, щодо яких проводиться спеціальна перевірка і повна перевірка декларації виключено радників Голови Верховної Ради України.