Новини

Судова практика: платник податків мав законні підстави для віднесення до складу витрат вартості придбаного спецодягу, оскільки він прямо пов’язаний із провадженням господарської діяльності

10.05.2021 / 11:00

Судами попередніх інстанцій встановлено, що за результатами перевірки у 2012 році ФОП (позивача) Фондом соціального страхування позивачу було внесено подання про порушення законодавства про охорону праці та соціального страхування від нещасного випадку на виробництві. У ньому було вказано на незабезпечення підприємцем обліку з видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, що призвело до порушення вимог Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту (НПАОП 0.00-4.01-08).

При цьому Верховний Суд узяв до уваги, що  за  Законом України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу, утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Водночас у пп. 177.4.5 ст. 177 ПКУ чітко визначено перелік витрат, які не включаються до складу витрат підприємця. Такими витратами є витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою — підприємцем, а також витрати, не підтверджені документально.

З огляду на зазначене платник податків мав законні підстави для віднесення у 2016 році до складу витрат вартості придбаного спецодягу, оскільки вартість придбаних товарів (послуг) прямо пов’язана з провадженням господарської діяльності. Верховним Судом встановлено помилковість доводів скаржника про те, що придбання спецодягу не пов’язано з веденням господарської діяльності.

/Постанова ВС від 01.04.2021 р. у справі № 804/5110/17/