Новини

ТЦУ-нормативка: опубліковано нову редакцію Керівництва ООН з трансфертного ціноутворення для країн, що розвиваються

07.05.2021 / 16:50

27 квітня 2021 року опубліковано нову редакцію Керівництва Організації Об’єднаних Націй (ООН) з трансфертного ціноутворення для країн, що розвиваються. Керівництво, на відміну від Настанов ОЕСР, має більш прикладний характер саме для країн, що розвиваються, та в яких працюють дочірні компанії  транснаціональних корпорацій. Нова редакція Керівництва, як і раніше, складається із чотирьох частин, проте порядок та суть викладеного матеріалу зазнали деяких змін.

Частина А містить огляд транснаціональних компаній, особливості їх функціонування, а також управління процесами трансфертного ціноутворення в межах таких структур.

Частина B наводить опис концепції принципу «витягнутої руки», аналізу зіставності, методів трансфертного ціноутворення та рекомендації щодо політик ціноутворення для окремих видів операцій та договорів. У Частину В Керівництва автори додали новий розділ для фінансових операцій. Розділ містить інформацію про типові внутрішньогрупові фінансові операції, вплив податкових режимів країн на фінансові рішення транснаціональних компаній та методологію аналізу відповідності умов фінансових операцій принципу «витягнутої руки». Частина В також була доповнена положеннями щодо функцій централізованих закупівель та оновленими рекомендаціями для застосування методу розподілу прибутку та аналізу зіставності.

Частина С стосується впровадження правил трансфертного ціноутворення в країнах, що розвиваються.

Частина D містить опис практики застосування правил трансфертного ціноутворення в окремих країнах, зокрема Бразилії, Китаї, Мексиці, ПАР, Кенії та Індії.

Слід зазначити, що Україна є членом ООН, тому використання Керівництва під час обґрунтування трансфертного ціноутворення може позитивно сприйматись як податковими органами, так і судами.

 

Джерело: A1 Consulting