Новини

Ліцензування оптової торгівлі окремих груп підакцизних товарів: куди звертатися для отримання ліцензії?

14.05.2021 / 09:20

У зв’язку з набранням чинності постанови КМУ від 23.12.2020 р. № 1308 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року № 609» (далі – Постанова № 609) внесені зміни до переліку органів ліцензування з оптової торгівлі окремих груп підакцизних товарів.

Про це повідомила начальник відділу адміністрування акцизного податку Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Оксана Канівець.

Починаючи з 1 січня 2021 року ліцензування з оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним здійснюється територіальними органами ДПС.

Крім цього, територіальні органи ДПС забезпечують видачу ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, зберігання пального.

Ліцензування за видом господарської діяльності «виробництво» відповідно до Постанови №609 здійснюється ДПС України, а саме: спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального.

У зв’язку із зазначеними змінами, інформуємо суб’єктів господарювання, які мають намір отримати, переоформити, внести черговий платіж за ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним,  спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі звертатись до головних управлінь ДПС в областях та м. Києві за місцезнаходженням суб’єкта господарювання (основним місцем обліку).

У разі якщо суб’єкт господарювання здійснює оптову торгівлю пальним, за наявності місць оптової торгівлі та/або оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, через філію (яка не є юридичною особою), суб’єкту господарювання необхідно звернутись до головних управлінь ДПС в областях та м. Києві за місцем провадження діяльності.