Новини

COVID-19: чи застосовується штраф за несплату ФОП першої або другої групи авансових внесків ЄП?

18.05.2021 / 11:00

Чи застосовується штрафна санкція, передбачена п. 122.1 ст. 122 ПКУ, за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі ФОП — платником ЄП першої або другої групи авансових внесків ЄП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?

За несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку першої або другої групи авансових внесків єдиного податку у період з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафна санкція, передбачена п. 122.1 ст. 122 ПКУ, не застосовується.

Крім того, тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ умов застосування першої групи платників єдиного податку.

Докладніше про це тут.