Новини

Об’єднана звітність: Голова Комітету ВРУ Данило Гетманцев ініціює її спрощення

18.05.2021 / 14:20

На своїй сторінці у Facebook Данило Гетманцев зазначив, що приймаючи Закон про об'єднання звітності з ПДФО та ЄСВ законодавець ставив за мету визначити єдиним звітним періодом – квартал, скоротити кількість звітів і часу для їх складання.

Однак, незважаючи на те, що МФУ в січні 2021 року доповіло Комітету, що ним забезпечено реалізацію законодавчого права платника ЄСВ подавати звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з ПДФО, до мене як Голови Комітету надходять численні звернення платників податків, бухгалтерів з критикою самої форми звітності, складністю в заповненні, відсутності підтвердження отримання контролюючим органом такої звітності (2 квитанції).

Тому, Данило Гетманцев ініціює створення робочої групи за участі представників МФУ, ДПС України, Пенсійного фонду України, бухгалтерів, експертів для врегулювання питання щодо спрощення форми податкового розрахунку сум ПДФО та ЄСВ, порядку його заповнення. Платників податків просять запропонувати своїх представників для участі в робочій групі.

При цьому він підтвердив, що з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину,  штрафні санкції не застосовуються.