Новини

Боржником є державне або комунальне підприємство: повноваження приватних виконавців хочуть розширити

19.05.2021 / 14:25

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 18 травня, народні депутати розглянули проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців (законопроєкт № 4330).

Законопроєктом передбачено надати приватним виконавцям можливість стягувати адміністративні штрафи, а також здійснювати стягнення у справах, де боржником є державні чи комунальні підприємства. Але розмір стягнень не повинен перевищувати сто тисяч гривень.

Водночас, проєктом Закону передбачається поступове зрівняння повноважень приватних і державних виконавців, тому проєктом пропонується запровадити такі зміни з дня внесення до Єдиного реєстру приватних виконавців відомостей про тисячу осіб, які розпочали діяльність приватного виконавця, але не пізніше 01.01.2024 р. Наразі працює 270 приватних виконавців.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців та прийняти його за основу.

Голова Комітету Андрій Костін повідомив, що законопроєкт планується розглянути на позачерговому засіданні в четвер, 20 травня.

Документ є в пакеті необхідних законопроєктів для надання Україні макрофінансової допомоги Європейського Союзу в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором.