Новини

Заниження зобов’язання з ПДФО в річній податковій декларації: яка відповідальність передбачена до фізичної особи?

25.05.2021 / 10:40

Яка відповідальність передбачена до фізичної особи за заниження зобов’язання з ПДФО в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, виявлене контролюючим органом?

При виявленні заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у річній декларації про майновий стан і доходи до фізичної особи застосовується відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 10 % суми визначеного податкового зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи.

Ті самі діяння, вчинені умисно, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % від суми визначеного податкового зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи.

Такі діяння, що вчинені умисно повторно протягом 1095 календарних днів, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 % суми визначеного податкового зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи.

Починаючи з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов’язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) нараховується пеня.

Крім того, до фізичної особи застосовується адміністративна відповідальність.

Докладніше про це тут.