Новини

«ЗІР»: чи можливо виправити помилку, допущену у додатку 6 до декларації з ПДВ, який було подано платником податку до оновленння декларації?

01.06.2021 / 10:49

Чи можливо виправити помилку, допущену у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ, який було подано платником податку до змін, внесених наказом Мінфіну від 02.12.2020 р. № 734 до форми податкової декларації з ПДВ?

Виправлення помилки, допущеної у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ, поданої за формою, чинною до внесення змін наказом № 734, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з додатком 5 з відміткою «уточнюючий» за формою, чинною на день його подання. В такому уточнюючому розрахунку у відповідних рядках:

  • у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється;
  • у графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення;
  • у графі 6 відображається різниця між значенням графи 5 і графи 4 («+»/«»). У разі якщо значення графи 5 відповідає значенню графи 4, то графа 6 не заповнюється.

Таблиця 1 або таблиця 2 «уточнюючого» додатка 5 заповнюється таким чином:

  • у першому рядку повторюється помилковий̆ запис, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «–» (тобто сторнуються);
  • у другому рядку вказується правильний̆ запис.

При цьому у разі якщо помилка, допущена у таблиці 1 або таблиці 2 додатка 6, не вплинула на числові показники декларації̈, то в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» додатка 5 підсумкові рядки «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації̈)» не заповнюються.

Якщо така помилка вплинула на числові показники декларації, то в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» додатка 5 підсумкові рядки «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації̈)» заповнюються відповідно до даних, зазначених у графі 6 уточнюючого розрахунку.

Якщо помилку було допущено у таблиці 3 «Розрахунок показників, відповідно до яких підприємства (організації̈) належать до підприємства (організації̈) осіб з інвалідністю» додатка 6, то в таблиці 3 «уточнюючого» додатка 5 зазначаються правильні показники, а показники, які було зазначено, правильно повторюються.

Докладніше про це тут.