Новини

«ЗІР»: чи застосовується штраф, якщо резидентом не утримано податок з доходів нерезидента, але нараховано та сплачено такий податок за власний рахунок за умовами договору з таким нерезидентом?

01.06.2021 / 12:58

Чи застосовується штраф, передбачений ст. 1251 ПКУ, якщо резидентом не утримано податок з доходів нерезидента, але нараховано та сплачено такий податок за власний рахунок відповідно до пп. 141.4.2 ст. 141 ПКУ пізніше виплати відповідних доходів/під час їх виплати за умовами договору з таким нерезидентом?

До резидента, який виявив факт неутримання податку на доходи нерезидента з відповідного доходу під час виплати у минулих податкових періодах, але нарахував та сплатив такий податок за власний рахунок відповідно до пп. 141.4.2 ст. 141 ПКУ і до початку перевірки контролюючим органом у порядку, встановленому п. 50.1 ст. 50 ПКУ, надіслав уточнюючу Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств з відображенням сплаченої за власний рахунок суми податку на доходи нерезидента та штрафу у розмірі 3 % від такої суми до подання такої уточнюючої Декларації або відобразив сплачену за власний рахунок суму податку на доходи нерезидента у складі Декларації, що подається за податковий період, що настає за періодом, у якому виявлено факт неутримання податку на доходи нерезидента, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку, штраф, передбачений ст. 1251 ПКУ, не застосовується. При цьому якщо резидентом внесено зміни до Декларації відповідно до ст. 50 ПКУ після спливу 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, та не нараховано суму пені за ст. 129 ПКУ, то пеня нараховується контролюючим органом самостійно.

У разі якщо резидент за умовами договору з нерезидентом не утримав податок з відповідного доходу нерезидента, а нарахував такий податок виходячи з розрахунку, визначеного пп. 141.4.2 ст. 141 ПКУ, та сплатив його до бюджету під час виплати доходу, то штрафи, передбачені ПКУ, не застосовуються.

Докладніше про це тут.