Новини

Тест основної мети: огляд судових рішень щодо операцій з нерезидентами

03.06.2021 / 15:40

ергій Попов, партнер, керівник відділу податкового та юридичного консультування, керівник сектора охорони здоров'я та фармацевтики KPMG в Україні
Ірина Хиляк, адвокатка, старша юристка KPMG Law Ukraine

Ще за два роки до прийняття Закону № 466 («малої податкової реформи») податкові органи вперше апробували аналіз бізнес-операції на правомірність застосування пільгової ставки податку на доходи нерезидентів при виплаті пасивних доходів з джерелом походження з України, тобто, фактично почали використовувати тест основної мети (англ. – principal purpose test, далі – «тест»). Суть тесту полягає в тому, щопільги, передбачені положеннями конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, не застосовуються, якщо є підстави для висновку, що застосування таких пільг було основною метою операції з нерезидентом.

Тобто, якщо податковий орган не погоджується з економічною доцільністю операції з нерезидентом та приходить до висновку, що її основною метою було отримання переваг за конвенцією, компанії щонайменше може бути донараховано податок на доходи нерезидентів за стандартною ставкою 15% та застосовані штрафні санкції. Надалі контролюючий орган може поставити питання щодо ціноутворення та дотримання сторонами принципу «витягнутої руки».

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання