Новини

«ЗІР»: за який звітний період та в яких випадках КУА, яка здійснює управління активами одного або кількох ІСІ, подає оновлену декларацію з податку на прибуток?

04.06.2021 / 09:44

За який звітний період вперше та в яких випадках платник податку на прибуток – КУА, яка здійснює управління активами одного або кількох ІСІ, подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (для ІСІ) за ідентифікатором форми J0100919?

1 грудня 2020 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.10.2020 р. № 649, яким, зокрема, затверджено, зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Форму Декларації доповнено новим рядком 9, який заповнюється при поданні декларації платником податку на прибуток – юридичною особою за результатами діяльності ІСІ, в якому зазначається:

  • повне найменування ІСІ;
  • реєстраційний код ІСІ (за даними Реєстру, ведення якого здійснюється НКЦПФР).

У разі якщо платник податку здійснює управління активами кількох ІСІ, Декларація складається та подається окремо по кожному ІСІ без статусу юридичної особи, активами яких він управляє, із заповненням рядка 9 та проставлянням позначки «інституту спільного інвестування у вигляді утворення без статусу юридичної особи» у рядку 10 «Особливі відмітки».

На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів розміщено нову електронну форму Декларації за ідентифікатором форми J0100919 (для ІСІ), яка подається юридичною особою, яка управляє ІСІ без статусу юридичної особи.

Враховуючи зазначене, платник податку на прибуток підприємств – компанія управління активами, яка є юридичною особою та здійснює управління активами одного або кількох ІСІ, за результатами діяльності кожного ІСІ, вперше подає Декларацію за ідентифікатором форми J0100919 за звітний (податковий) період:

  • І квартал 2021 року – по тих ІСІ у яких річний дохід за 2020 рік перевищує 40 млн. грн;
  • 2021 рік – по тих ІСІ у яких річний дохід за 2020 рік не перевищує 40 млн. грн або новоствореним ІСІ, відомості про які внесені до Реєстру у 2021 році.

Докладніше про це тут.