Новини

«Управління діловими відносинами із політично значущими особами»: Держфінмоніторинг оприлюднив Керівні настанови

04.06.2021 / 15:40

Державною службою фінансового моніторингу України з урахуванням вимог Директив ЄС 2015/843 та 2018/843 за результатами узагальнення національного законодавства, кращих міжнародних практик, тематичних досліджень та невирішених проблемних питань, підготовлено та оприлюднено Керівні настанови «Управління діловими відносинами із політично значущими особами».

Керівні настанови присвячені висвітленню ключових проблем дотримання міжнародних стандартів та заходів належної обачливості відносно політично значущих осіб. Особливий акцент зроблено на «червоних прапорцях» для виявлення політично значущих осіб та їх діяльності. Окрему увагу приділено особливостями застосування ризик-орієнтованого підходу, а також заходам, що вживаються суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

З практичної точки зору актуальними є рекомендації щодо відкритих інформаційних джерел стосовно виявлення політично значущих осіб, а також типологічні дослідження Держфінмоніторингу щодо участі політично значущих осіб у схемах, пов’язаних з ймовірним відмиванням коштів.

Як відмітив Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Борисович Черкаський: «Дані Керівні настанови є дуже важливим інформаційним ресурсом з огляду на той факт, що корупція залишається однією з ключових загроз у національній безпеці держави. Широкі повноваження та влада, якими наділені політично значущі особи для виконання функцій держави, за відсутності ефективних механізмів контролю, є джерелом корупційних ризиків та ризиків відмивання корупційних грошей».

Керівні настанови насамперед розроблені для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, однак будуть корисними для використання працівниками суб’єктів державного фінансового моніторингу, правоохоронними та судовими органами.

З Керівними настановами можна ознайомитися на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу (https://fiu.gov.ua) у розділі «Фінансовий моніторинг»/»Методологія»/»Рекомендації»/«Керівні настанови «Управління діловими відносинами із політично значущими особами» або у розділі «Публікації».