Новини

Судова практика: у ЦКУ відсутні прямі вимоги до договору про надання безповоротної фінансової допомоги, відтак висновки контролюючого органу про його нікчемність є безпідставними

08.06.2021 / 09:06

При опрацюванні первинних та бухгалтерських документів встановлено, що товариством укладено договори про надання фінансової допомоги на безповоротній основі з підприємствами, які мають ідентичний зміст. Всі договори підписані директором підприємства, при цьому нотаріально не засвідчені та складені в містах за місцезнаходженням контрагентів. ТОВ не мало інших фінансово-господарських взаємовідносин з цими підприємствами. До перевірки не надано документи щодо підстав, необхідності надання безповоротної фінансової допомоги саме цим суб'єктам господарювання із збільшенням витрат, документів щодо повноважень директора на здійснення цих витрат, будь-які бухгалтерські/або первинні документи щодо прийняття рішення ТОВ про надання безповоротної фінансової допомоги та її розміру. Також, до перевірки не надано підтверджуючі документи щодо відрядження директора у міста для укладання та підписання договорів.

Верховний Суд переконаний, що визначальним критерієм безповоротної фінансової допомоги — це кошти, які передані платнику податків за договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів.

Отже, для віднесення грошових коштів до сум безповоротної фінансової допомоги повинні бути наявні певні умови...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання