Новини

Постачання обладнання разом з програмною продукцією: коли пільги з ПДВ не застосовуються?

08.06.2021 / 10:33

ГУ ДПС у Черкаській області, пропонує розглянути деякі питання щодо практичного застосування норм ПК, якими передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операцій з програмною продукцією.

Постачання обладнання разом з програмною продукцією:

у разі постачання обладнання, яке містить у собі програмне забезпечення, наприклад ноутбука, вартість такого програмного забезпечення, як правило, включається до ціни такого обладнання. Такі операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, невід’ємною складовою яких є програмна продукція, не віднесено до операцій з постачання товарів/послуг, до яких застосовуються податкові пільги з ПДВ. Відповідно, платники податків зобов’язані здійснювати нарахування та сплату ПДВ за такими операціями на загальних підставах, визначених для постачання товарів/послуг в Україні.

Проте, трапляються випадки, коли постачальник визначає окремо вартість обладнання і програмного забезпечення, що інстальовано на таке обладнання. У цьому разі якщо програмну продукцію було поставлено підприємством — постачальником як окремий елемент поставки і на таку продукцію передано право власності (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), така операція звільняється від оподаткування ПДВ як операція з постачання програмної продукції згідно з п. 261 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу.