Новини

Глобальна податкова реформа: міжнародні групи компаній найближчим часом будуть вимушені публічно звітувати про те, де вони отримують прибуток і де вони його оподатковують

09.06.2021 / 08:19

01.06.2021 р. Радою Європейського Союзу було опубліковано прес-реліз, згідно якого Європейська рада досягла попередньої згоди з переговорною групою Європейського парламенту щодо запропонованої директиви про розкриття інформації про податок на прибуток певними підприємствами, яку зазвичай називають директивою про публічну звітність в розрізі країн (далі – Директива).

Вимога щодо оприлюднення відповідної звітності стосується міжнародних груп компаній, або окремих підприємств із сукупним консолідованим доходом понад 750 мільйонів євро в кожному з останніх двох поспіль фінансових років, які мають штаб-квартиру в ЄС, або їх дочірні компанії ведуть діяльність в країнах ЄС. У публічній інформації мають бути зазначені дані про обсяг податку на прибуток у кожній країні-члені ЄС, а також у третіх країнах, перелічених у Переліку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС та «Сірому переліку» (додатки до висновків Ради ЄС щодо юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС).

Передбачається, що дані, які підлягають оприлюдненню, будуть містити інформацію про:

  • характер діяльності компанії;
  • кількість штатних працівників;
  • суму прибутку або збитку до оподаткування;
  • суму накопиченого та сплаченого податку на прибуток та накопиченого прибутку.

Звітування відбуватиметься протягом 12 місяців з дати складання фінансової звітності за відповідний фінансовий рік. Директивою встановлюються умови, за якими компанія може отримати відстрочку розголошення певних елементів звітності у розрізі країн максимум на п’ять років.

Наразі, попередньо погоджений текст буде переданий на ухвалу до відповідних органів Ради ЄС та Європейського парламенту. Після прийняття Директиви Радою ЄС та затвердження Європейським парламентом країни-члени ЄС матимуть 18 місяців, щоб ввести Директиву в національне законодавство.

Отже, ми бачимо, що Світ стає все більш податково прозорішим, а міжнародні групи компаній найближчим часом будуть вимушені публічно звітувати про те, де вони отримують прибуток і де вони його оподатковують.

Джерело: A1 Consulting