Новини

Пільги з ПДВ для ІТ: Мінфін про технічну підтримку програмної продукції

09.06.2021 / 12:55

Тетяна Савчук, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group

До 1 січня 2023 року деякі послуги в ІТ-сфері мають податкові пільги – до цілого переліку операцій, пов'язаних з продажем та підтримкою програмних продуктів, не застосовується ПДВ. Це норма передбачена ПКУ й чинна з 2013 року.

Але оскільки ці пільги можна тлумачити по-різному вони стають  причиною непорозумінь між тими, хто платить податки, й тими, хто представляє органи податкового контролю. Щоб уникнути непорозумінь, Міністерство фінансів України ухвалює та публікує спеціальні роз'яснення – Узагальнюючі податкові консультації (УПК).

Одну з таких Мінфін затвердив наказом  від 27 квітня 2021 року №238. Завдання цієї УПК – визначити, які операції з постачання програмних продуктів звільняються від ПДВ, а за які ІТ-компанії повинні сплачувати податки у повному обсязі. Основною темою є роз'яснення щодо послуг саме з технічної підтримки проданої програмної продукції. 

На які операції поширюються звільнення від ПДВ? За що підприємці повинні сплачувати на загальних підставах? Коли податкова пільга діє на техпідтримку? Розбираємося далі.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання