Новини

«Економічно недоцільно»: податкові аспекти залучення певних контрагентів для вчинення господарських операцій

10.06.2021 / 14:05
«Економічно недоцільно»: податкові аспекти залучення певних контрагентів для вчинення господарських операцій

Антон ПОЛЯНИЧКО, адвокат, радник АО «ЛНМ»

Чи має право контролюючий орган визнати необґрунтованим податковий кредит на тій підставі, що придбання платником податків товарів чи послуг не було економічно доцільним? Зокрема, якщо платник податків, на думку контролюючого органу, мав можливість самостійно, без залучення третіх осіб, досягнути потрібного результату?

Податкове законодавство не оперує таким поняттям, як доцільність. Разом із тим, у судовій практиці зазначена категорія вживається доволі часто, причому з різними наслідками для платників податків.

В окремих судових рішеннях, наприклад, у постанові від 22.04.21 у справі № 1.380.2019.004239, аналізуючи доводи контролюючого органу щодо наявності трудових ресурсів та основних засобів для виконання таких робіт самостійно без залучення третіх осіб, КАС ВС зазначив: "В рамках здійснення податкового контролю податковий орган лише перевіряє реальність операцій з придбання товарів та послуг, наявність у платника належним чином оформлених первинних документів на підтвердження факту понесення витрат за цими операціями, однак не оцінює доцільності таких витрат."

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання