Новини

«ЗІР»: за якими експортно-імпортними операціями та з якої дати граничні строки розрахунків становлять 365 календарних днів?

10.06.2021 / 14:42

За якими експортно-імпортними операціями та з якої дати граничні строки розрахунків становлять 365 календарних днів?

Починаючи з 07.02.2019 р. із введенням у дію Закону України «Про валюту і валютні операції» Нацбанком  встановлено граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів – 365 календарних днів.

Також, зазначені строки поширюються на незавершені операції резидента з експорту та імпорту товарів, за якими до 07.02.2019 р.  не встановлено банком порушення 180-денного строку розрахунків (або строків, визначених у висновках центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, виданих на перевищення встановлених законодавством України строків розрахунків).

При цьому граничні строки розрахунків:

1) не застосовуються щодо розрахунків, пов’язаних з договорами про участь у розподілі пропускної спроможності, а також щодо грошового забезпечення (кредитних лімітів) з метою участі в аукціонах з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів;

2) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений ст. 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;

3) застосовуються з урахуванням установлених НБУ особливостей для окремих товарів, та (або) галузей економіки, визначених постановою Правління НБУ «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Докладніше про це тут.