Новини

Судова практика: оскільки правові наслідки базуються на юридичному факті, а не на протиправних діях позивача, пеня за несвоєчасну сплату земельного податку не нараховується

14.06.2021 / 12:30

Посадовими особами контролюючого органу проведено документальну позапланову перевірку позивача з питання повноти нарахування пені по уточнюючим деклараціям по земельному податку за 2015 рік та за січень-липень 2016 року, за результатами якої було складено акт, в якому відображено висновки про порушення позивачем підпункту 129.1.2 статті 129 та абзацу 2 пункту 129.4 статті 129 ПКУ, внаслідок невірного визначення позивачем суми пені по уточнюючим деклараціям по земельному податку.

Як було з'ясовано, у лютому 2015 року та  у лютому 2016 року позивачем подавались податкові декларації з орендної плати за землю. Задекларовані податкові зобов'язання з орендної плати були сплачені позивачем своєчасно та в повному обсязі. При цьому судові рішення 2016 року стали підставою для перегляду виду податкового платежу (замість орендної плати мав сплачуватись земельний податок), а, отже, і зміни податкового обов'язку позивача.

...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання