Новини

Постачання конфіскованого майна: хто вважається платником ПДВ?

15.06.2021 / 11:20

ВІДПОВІДЬ

Оскільки конфісковане майно належить державі, то держава здійснює делегування функцій щодо нарахування і сплати податкових зобов’язань з ПДВ, які виникають у зв’язку з реалізацією належного їй майна, особі, якій делеговано право здійснювати постачання (продаж) такого майна.  Отже, особа, яка здійснює операції з постачання (продажу) конфіскованого майна, повинна виконувати усі обов’язки, передбачені нормами Податкового кодексу України для платника ПДВ, здійснюючи такі операції.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що Державною податковою службою України листом від 03.06.2021 р. № 12825/7/99-00-21-03-02-07 надано роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання конфіскованого майна.

Зокрема, оподаткування ПДВ операції з:

  • конфіскації майна (передачі майна від особи, в якої його конфісковано, у власність держави);
  • безоплатної передачі конфіскованого майна від особи, що здійснює його безоплатну передачу, до державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.

Операції з постачання (продажу) конфіскованого майна іншим фізичним та юридичним особам є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Додатково слід зазначити, що для операцій з постачання (продажу) конфіскованого майна виключень з числа об’єктів оподаткування та податкових пільг з ПДВ не передбачено.

Оскільки конфісковане майно належить державі, то держава здійснює делегування функцій щодо нарахування і сплати податкових зобов’язань з ПДВ, які виникають у зв’язку з реалізацією належного їй майна, особі, якій делеговано право здійснювати постачання (продаж) такого майна.

Отже, особа, яка здійснює операції з постачання (продажу) конфіскованого майна, повинна виконувати усі обов’язки, передбачені нормами Податкового кодексу України для платника ПДВ, здійснюючи такі операції.

Також у листі надано роз’яснення щодо особливостей, які виникають при здійсненні операцій з постачання конфіскованого майна.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління ДПС
по роботі з великими платниками податків