Новини

Електронний підпис: чи можна його застосовувати одночасно на декількох ПРРО?

25.06.2021 / 13:00

ВІДПОВІДЬ

За допомогою одного сертифіката електронного підпису можна працювати одночасно тільки одному касиру на одному ПРРО. Тобто, у разі одночасного використання суб’єктом господарювання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів стосовно яких були подані повідомлення про надання інформації щодо кваліфікаційних сертифікатів відкритих ключів.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено обмежень щодо кількості електронних печаток під час їх реєстрації суб’єктом господарювання, який має декілька програмних реєстраторів розрахункових операцій. При застосуванні електронної печатки суб’єкта господарювання на ПРРО фіскальним сервером ДПС не встановлено обмежень її використання кількома ПРРО одночасно.

При цьому за допомогою одного сертифіката електронного підпису можна працювати одночасно тільки одному касиру на одному ПРРО. Тобто, у разі одночасного використання суб’єктом господарювання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів стосовно яких були подані повідомлення про надання інформації щодо кваліфікаційних сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо, отримати особистий електронний ключ можна лише особисто та безкоштовно в пунктах кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (АЦСК ІДД ДПС). Дізнатися адресу найближчого пункту видачі ключів при податковій можна за посиланням: https://acskidd.gov.ua/contacts. В Івано-Франківській області такі пункти розташовані в Центрах обслуговування платників Івано-Франківської та Калуської ДПІ за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20 та м. Калуш, вул. В.Стуса, 2.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області