Новини

Плата за землю: які помилки при заповненні декларації з плати за землю допускаються найчастіше?

29.06.2021 / 15:00

Фахівцями Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками під час здійснення супроводження платників податків та проведення камеральних перевірок виявлено ряд порушень допущених платниками податків при подачі податкової декларації з плати за землю.

ТОП помилок при заповненні декларації з плати за землю:

  • не зазначено або зазначено код категорії земельної ділянки (який не відповідає затвердженій Класифікації видів цільового призначення земель від 23.07.2010 р. №548, що впливає на визначення коду Пільги та достовірність застосування Пільги взагалі).
  • у колонці «код пільги» не зазначено, або не вірно зазначено код Пільги (який не відповідає Довідникам податкових пільг № 101/1 та 101/2, затвердженого листами ДПС);
  • не вірно вказаний розмір, сума Пільг та річна сума земельного податку (до сплати);
  • не вірно зазначено/не зазначено кадастровий номер земельної ділянки;
  • площа земельної ділянки зазначена як в гектарах, так і в квадратних метрах, що суперечить вимогам пп. 14.1.130 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України;
  • застосування платниками Пільги без зазначення в декларації категорії цільового призначення земельної ділянки, що ставить під сумнів застосування Пільг або ж зазначено категорію земельної ділянки яка не відповідає коду Пільги.

Тож, шановні платники, традиційно закликаю Вас бути уважним. І пам’ятайте: у разі виникнення запитань Ви завжди можете звернутися за допомогою до свого податкового координатора, контакти якого знайдете тут.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління ДПС
по роботі з великими платниками податків