Новини

Заробітна плата: чи можна її виплачувати один раз на місяць?

30.06.2021 / 08:42

До ГУ Держпраці у Дніпропетровській області за консультацією звернулася громадянка з питання можливості отримання в установі заробітної плати один раз на місяць.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснюють наступне.

Відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

При цьому, у колективному договорі можна передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством, гарантії та соціально-побутові пільги для працівників, але не навпаки — умови колективного договору, що погіршують становище працівників порівняно з чинним законодавством, є недійсними (ст. 5 Закону України «Про колективні договори і угоди»). Аналогічні вимоги чинного законодавства також визначені в статті 115 Кодексу законів про працю України.

Крім того, з даного питання Міністерством праці та соціальної політики України були надані відповідні роз’яснення у листі від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/28.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області