Новини

Гральний бізнес: як депутати пропонують оподатковувати доходи, отримані від такої діяльності?

01.07.2021 / 12:55

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей» (законопроєкт № 2713-д).

Законопроєктом, зокрема, пропонується встановити єдину ставку податку на дохід (валовий ігровий дохід), отриманий від організації та проведення азартних ігор та випуску та проведення лотерей – 10 %.

Також передбачається, що суб’єкти господарювання мають сплачувати податок на прибуток за загальною ставкою 18 %.

Проєктом пропонується великі виграші (більше 8 мінімальних заробітних плат) оподатковувати податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Пропонується скасувати потрійну плату за ліцензії  на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності, на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино у мережі Інтернет, а також за гральний автомат, натомість не запроваджувати нульову ставку податку на дохід. При доопрацюванні проєкту пропонується уточнити норму, що вже сплачені потрійні платежі будуть зараховуватися організаторам азартних ігор в рахунок майбутніх щорічних платежів за ліцензію.

Також під час доопрацювання проєкту передбачено впровадження знеособленої звітності для податкових агентів з метою усунення проблем з утриманням податку на доходи фізичних осіб з нерезидентів при виплаті належних їм сум виграшів.

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти доопрацьований законопроєкт за основу.