Новини

COVID-19: Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти в цілому законопроект щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства

05.07.2021 / 14:00

На засіданні Комітету з питань економічного розвитку у другому читанні був розглянутий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19» (№4220).

Законопроектом пропонується вдосконалити порядок проведення загальних зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції, а також шляхом опитування; уточнюється порядок продовження судом строків: проведення попереднього засідання суду у справах про банкрутство (неплатоспроможність); звернення у межах відповідного провадження про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником; дії мораторію на задоволення вимог кредиторів; оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону; виконання плану санації чи реструктуризації боргів; розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації та погашення боргів боржника тощо.

До законопроекту народними депутатами було подано 15 поправок, із яких пропонується врахувати три, а решту – відхилити.

Комітет рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду законопроекту у другому читанні прийняти його в цілому.

Також членами Комітету було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (№4409), спрямований на усунення протиріч між чинними положеннями Кодексу та забезпечення єдиного підходу в їх розумінні та застосуванні.

Під час підготовки законопроекту до другого читання було подано 238 поправок, із яких 91 пропонується врахувати. Окрім того, народні депутати підтримали ряд поправок в редакції Комітету.

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.