Новини

Податкова знижка: запитання-відповіді

06.07.2021 / 09:00

Нещодавно в ГУ ДПС у Рівненській області  було проведено сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: «Оподаткування доходів громадян» на запитання платників відповідала заступник начальника області  Надія Друзюк. Пропонуємо  відповіді на актуальні запитання.

Заплатили за перебування дитини у дитячому садочку. Чи зможемо отримати податкову знижку?

Нормами Податкового кодексу України встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Для отримання податкової знижки декларацію можна подати до 31.12.2021 року.

Підприємець став пенсіонером, з якого місяця він можна не сплачувати єдиний соціальний внесок?

ФОП, який набув статус пенсіонера за віком та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для цієї категорії платників законодавством не передбачений, то місяць, в якому така особа набула право на пенсію за віком та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.

Чи можна отримати  податкову знижку за здобуття освіти сина за кордоном?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема  суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

Отже, Ви не маєте права на податкову знижку за  навчання  дитини в закордонних учбових закладах.

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненській області