Новини

Ринок електроенергії: депутати пропонують встановити певні особливості оподаткування

09.07.2021 / 12:00

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики 8 липня розглянув  проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на ринку електричної енергії» (№ 5399).

Законопроект спрямований на повне та ефективне погашення заборгованості на оптовому ринку електричної енергії України, утвореної станом на 01.07.2019 р., та врегулювання низки суміжним проблемних питань оподаткування, які виникли внаслідок тривалого непогашення ланцюгової заборгованості на ринку електричної енергії.

Проектом, зокрема, пропонується:

- встановити особливості оподаткування операцій, які спрямовані на погашення заборгованості на Оптовому ринку електричної енергії України, в порядку та на умовах визначених Законом «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилися на оптовому ринку електричної енергії»;

- пролонгувати до 01.01.2026 р. норми щодо застосування касового методу для податку на додану вартість для учасників ринку електроенергії;

- тимчасово, до 01.01.2026 р., застосувати касовий метод для сплати податку на прибуток виробниками електроенергії з альтернативних джерел, у частині обсягів електричної енергії, що не була оплачена державним підприємством «Гарантований покупець».

Комітет рекомендує Верховній Раді включити законопроект до порядку денного сесії і прийняти його за основу.