Новини

Виявлення, розшук та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів: депутати обговорили правки до Закону

13.07.2021 / 10:53

12 липня Комітет з питань антикорупційної політики на своєму засіданні розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів» (№ 5141).

Законопроєктом пропонується:

  • уточнити процедури прийняття активів в управління Національним агентством;
  • уніфікувати правові норми між нормами профільного законодавства та нормами кримінально процесуального законодавства.

Народні депутати обговорили правки, подані під час підготовки проєкту до другого читання.

Дискусію викликало питання щодо управління заарештованими об’єктами критичної інфраструктури.

Комітет вирішив відхилити поправку №51 і напрацювати окремим законопроєктом зміни до статті 21-1 «Особливості управління активами у виняткових випадках» Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», а також відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу.

Також народні депутати затвердили комітетську редакцію правки щодо нотаріального посвідчення угод про придбання нерухомого майна на аукціоні, відхиливши поправки № 123, 124, 126-128.

Комітет затвердив порівняльну таблицю до законопроєкту і рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні і в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.