Новини

Портативні РРО: з чого зроблений сучасний касовий апарат?

14.07.2021 / 16:51

PROMOTION

Портативні РРО, зроблені на базі Android пристроїв

З розвитком ОС Android, на її базі почали виготовляти не тільки пристрої для особистого користування, а й обладнання для спрощення бізнес-процесів. Так, звичайний смартфон доповнили сканером штрихкодів, принтером чеків і зчитувачем магнітних карт. Такі пристрої отримали назву “термінали збору даних” і можуть використовуються для програмної реєстрації розрахункових операцій (ПРРО) і для оформлення продажів і друку чеків в наступних сферах:

 • Кафе;
 • Фаст-фуди;
 • Ярмарки;
 • Речові ринки;
 • Кур'єрська доставка;
 • Продаж квитків на заходи і транспорт;
 • Патрульна поліція;
 • Служби судових приставів.

Наприклад, в фастфудах, термінали збору даних з можливістю друку чеків, дозволяють оформляти замовлення і приймати оплату безпосередньо в черзі. На ярмарках і речових ринках зручно зчитувати штрих-код з товару, відзначити продаж в ПЗ товарного базі, прийняти безконтактну оплату і видати чек.

Кур'єрам також зручно фіксувати факт доставки і друкувати чек після отримання грошей від клієнта. ТСД з пристроєм для читання карт і вбудованим принтером чеків незамінні для квиткових касирів і для друку квитків на заходи при продажу їх на вході.

Співробітники патрульної поліції і служби судових приставів потребують терміналах збору даних з функцією термодруку для видачі постанов і актів.

 

Використання такого пристрою дозволять вивести ваш бізнес на новий рівень, приймати безконтактні платежі і видавати чеки в будь-якому місці продажу. Термінали збору даних з вбудованим принтером можуть замінити повноцінну POS-систему і дозволяють вести облік продажів товарів зі штрихкодами та продукції без них.

Нагадуємо, що продажем і впровадженням портативних пристроїв з можливістю друку чеків займаються спеціалізовані компанії, які підбирають пристрої під потреби клієнтів і допомагають впровадити їх в наявні бізнес-процеси. Однією з таких компаній є ВМС-Технолоджі в Харкові (сайт https://wmsteh.com.ua/)

Які моделі ТСД можуть реєструвати продажу?

Популярні моделі, які об'єднують можливості ТСД, принтера чеків і зчитувача магнітних карт:

 • CARIBE PL-50L - модель на базі Android 7.0, оснащена вбудованим 1D / 2D сканером штрихкодів, здатним зчитувати штрих-коди з паперових етикеток або екранів електронних пристроїв. Швидкість друку вбудованого принтера: 500 мм / сек.
 • Urovo i9000s SmartPOS має аналогічні функції і, крім вбудованого термопринтера і модуля сканування має безконтактний зчитувач магнітних карт.
 • Urovo i9100 SmartPOS - ТСД, оснащений не тільки сканером штрихкодів, а й NFC-зчитувачем. Пристрій здатний приймати платежі по системам Apple Pay та Ali Pay. Обмін даними здійснюється за допомогою бездротових технологій.

У терміналах збору даних такого класу ОС Android поліпшена до корпоративного рівня. Апарати мають вбудовані фотокамери, мають додаткову клавіатуру і потужні акумулятори. Таким чином, встановивши автоматизоване програмне забезпечення для реєстрації продажів ви перетворюєте цей прилад в повноцінне робоче місце для касира.

Примітка: щоб використовувати ТСД як повноцінний касовий апарат зі звітом до податкової служби, Вам потрібно встановити спеціалізоване ПЗ (ПРРО), наприклад, додаток «Pro-Каса», доступне для вільного скачування на Google Play store. Також існують повністю готове до використання апарати які мають вбудовані програми продажу і програмні РРО, перша в Україні модель випущена під брендом INNOVATE 4POS.

INNOVATE 4POS - повноцінний касовий апарат для ФОП і HoReCa

iNNOVATE! 4POS - повноцінний портативний касовий апарат, який об'єднує в собі необхідні опції для продажу товарів і послуг. Апарат готовий до використання відразу після імпортування товарів з бази або їх ручного додавання. Вбудоване програмне забезпечення дозволяє передавати в фіскальну службу України інформацію про операції, які оподатковуються з боку держави. Друк фіскального чека здійснює вбудований принтер.

 

Встановлене ПЗ автоматично визначає здачу, округлює суми, дозволяє контролювати перерахування грошей і видачу квитків. Користувачеві доступна опція пошуку позиції за назвою або категорії каталогу. На борту пристрою, як і у ТСД, розглянутих вище, є сканер штрих-кодів,

Серед спеціалізованих можливостей терміналу:

 • Реєстрація продажу вагового товару. До портативного терміналу можна підключити ваги і маса товару буде автоматично передаватися в касове ПО.
 • Можливість роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Компанії, що працюють в сфері HoreCa, зможуть обмінюватися інформацією зі спеціалізованим ПО, наприклад, iiko або BarBoss. 
 • Доступ до особистого кабінету ДПС. Власник портативного РРО зможе зареєструвати його в ДПС і централізовано керувати документообігом.

Як і термінали збору даних, портативний касовий апарат працює на базі ОС Android, підключається до інтернету за допомогою бездротових технологій: WiFi, GPRS, Bluetooth, 2G / 3G, USB. Під час налаштування апарату можна внести до 10 відділів і до 12 користувачів. Апарат може реєструвати різні типи оплати: готівкою, банківською картою або в кредит.

Висновок

Якщо ваш бізнес не підлягає обов'язковій фіскалізації, відповідно до закону України, вибирайте одну з моделей ТСД. Для видів діяльності, які передбачають використання РРО, видачу фіскальних чеків, використання кабінету ДПС і реєстрацію продажу вагового товару, придбайте повноцінний портативний касовий апарат iNNOVATE! 4POS.