Новини

ІПК: щотижневий огляд консультацій ДПС

15.07.2021 / 09:09

Огляд підготувала Вікторія ГНАТЕНКО,
консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування


ПДВ

Надання послуг платіжної системи  з переказу коштів клієнтів

Товариство з кінця 2020 року є принципіальним членом міжнародної платіжної системи Master Card. Відповідно до Правил міжнародної платіжної системи Товариство почало надавати послуги платіжної системи, пов’язані з переказом коштів клієнтів з використанням інтернет-еквайрингу. Товариство запитує, чи є такі операції об’єктом оподаткування ПДВ.

ДПС України пояснила так. Об’єктом оподаткування є, зокрема, операції з постачання товарів/послуг, а не оплата (комісія), яка надається за поставлені (що підлягають поставці) товари/послуги. Оскільки зазначені у зверненні послуги відсутні у переліку послуг, визначених у пунктах 186.2 і 186.3 ст. 186 ПКУ, то для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання таких послуг є місце реєстрації їх постачальника.

Якщо зазначені у зверненні послуги відносяться до послуг, визначених пп. 196.1.5 ст. 196 , то операції Товариства з постачання таких послуг не будуть об'єктом оподаткування ПДВ.

Якщо зазначені у запитанні послуги не відносяться до послуг, визначених пп. 196.1.5 ст. 196 ПКУ, то операції Товариства з постачання таких послуг оподатковуватимуться ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %, незалежно від фактичного їх місця постачання.

 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання