Новини

Декларування частини чистого прибутку та дивідендів на державну частку: за якою формою Розрахунку звітувати за підсумками півріччя та за 2021 рік?

15.07.2021 / 15:12

ВІДПОВІДЬ

За підсумками півріччя 2021 року, три квартали 2021 року, 2021 рік  ДПС України рекомендує державним унітарним підприємствами та їх об’єднанням звітувати за формою, затвердженою наказом № 4 з урахуванням показників, задекларованих за І квартал 2021 року; госптовариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах госптовариств, частка держави яких становить 100 % за підсумками 2021 року також за формою, затвердженою наказом № 4. При цьому такі господарські організації з 01.07.2021 можуть подавати уточнюючий Розрахунок за формою, затвердженою наказом № 4.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

ДПС України з метою належного адміністрування частини чистого прибутку (доходу), дивідендів, нарахованих на державну частку та забезпечення податкового контролю листом від 18.06.2021 р. № 14124/7/99-00-21-02-01-07 (далі – Лист № 14124) надано роз’яснення з питань заповнення Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 р. № 4 (далі – Розрахунок) .

Враховуючи зокрема те, що згідно з п. п. 49.18.7 п. 49.18 та п. 49.19 ст. 49 Податкового кодексу України (ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників дивідендів, нарахованих на державну частку, є календарний рік, для платників частини чистого прибутку (доходу) – календарний квартал, півріччя, три квартали, рік, а також з метою забезпечення декларування частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку у 2021 році рекомендуємо подати Розрахунок у терміни, встановлені ПКУ:

державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за підсумками І кварталу 2021 року – за формою, затвердженою наказом № 285, за підсумками півріччя 2021 року, три квартали 2021 року, 2021 рік – за формою, затвердженою наказом № 4 з урахуванням показників, задекларованих за І квартал 2021 року;

господарськими організаціями з державною часткою у статутному капіталі, а також господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків за підсумками 2020 року – за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 р. № 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 травня 2011 року за № 643/19318 (ідентифікатор форми J0108401 з урахуванням роз’яснення, наданого листом ДПС від 09.06.2020 р. № 9109/7/99-00-05-05-01-07), за підсумками 2021 року – за формою, затвердженою наказом № 4. При цьому такі господарські організації з 01.07.2021 р. можуть подавати уточнюючий Розрахунок за формою, затвердженою наказом № 4.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області