Новини

Корпоративне управління в державних компаніях удосконалять: що пропонується?

16.07.2021 / 11:25

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт закону № 5593-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава». За це рішення сьогодні, 15 липня, проголосувало 251 народний депутат.

Документ було розроблено у співробітництві з ЄБРР  та відповідно до Керівних принципів корпоративного управління ОЕСР. Реалізація цього законопроєкту сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно імплементувати сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях.

«Реформа корпоративного управління – один з ключових пріоритетів Уряду та міністерства. Сьогоднішнє рішення парламенту надзвичайно важливе для продовження реформи, головна мета якої – перетворити держпідприємства на ефективні, конкурентоспроможні та  інвестиційно привабливі компанії», – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністра України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, законопроєктом передбачено чітке розмежування функцій держави як власника і функцій наглядових рад. Зокрема, документом пропонується:

  • надати Кабінету Міністрів України повноваження затверджувати Політику державної власності;
  • надати Кабінету Міністрів України повноваження визначати порядок оцінки роботи наглядових рад державних компаній;
  • надати повноваження наглядовим радам щодо призначення та звільнення керівників державних компаній. Передбачається, що Уряд погоджуватиме рішення наглядових рад про призначення та звільнення з посад керівників щодо державних компаній, функції з управління якими він здійснює;
  • визначити, що наглядова рада на основі державної дивідендної політики  надає суб’єкту управління  пропозиції щодо затвердження дивідендів;
  • визначити, що винагорода наглядової ради та виконавчого органу здійснюється відповідно до Політик про винагороду, затверджених Кабінетом Міністрів України тощо.