Новини

Авторизований економічний оператор: порядок отримання статусу та його переваги

20.07.2021 / 13:55

Програма Авторизованого економічного оператора (АЕО) діє у близько 100 країнах світу. Її завдання – спростити міжнародну торгівлю. У країнах ЄС більшість митних оформлень здійснюються підприємствами з авторизацією АЕО. В Україні Програму запроваджено 2020 року.

Статус надає спрощення при митному оформленні, підтверджує рівень безпеки та надійності підприємства, економить час та кошти.

Зараз в Україні діють положення Митного кодексу, які поки що надають абсолютно всім значну частину спрощень з того переліку, що передбачено для АЕО. Однак 7 листопада 2022 року термін дії цих положень Митного кодексу спливає. Тоді декларації типу ЕА, завдяки яким діють спрощення при перевезенні вантажів для всіх українських трейдерів, передбачається скасувати. Але компанії зі статусом АЕО і після цієї дати зможуть не лише надалі користуватися суттєвими спрощеннями при митному оформленні, аналогічними діючим, але й новими.

Коротко про те, що необхідно зробити підприємству, аби отримати авторизацію Авторизованого економічного оператора (АЕО), можна переглянути нижче.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання