Новини

Спецрежим «Дія Сіті»: які новації чекають на ІТ-галузь в Україні?

26.07.2021 / 14:51
Спецрежим «Дія Сіті»: які новації чекають на  ІТ-галузь в Україні?

Експерти «Делойт» в Україні


15 липня 2021 року Верховна Рада України у другому читанні та в цілому схвалила базовий проєкт закону №4303 від 2 листопада 2020 року (далі – «Проєкт закону 4303»), спрямований на запуск спеціального режиму «Дія Сіті», який передбачає впровадження низки заходів задля стимулювання розвитку IT-індустрії.

Проєкт закону 4303 запроваджує спеціальний правовий режим «Дія Сіті» для ІТ-галузі в Україні, спрямований на створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, залучення інвестицій, побудову цифрової інфраструктури та залучення талановитих ІТ-фахівців в Україну.

Основною метою впровадження спеціального режиму є розвиток ІТ-галузі в Україні та стимулювання інвестицій. Режим «Дія Сіті» запроваджується як альтернатива поточним умовам і пропонує комплекс різних стимулів для IT-компаній, що братимуть в ньому участь. Зокрема, режим передбачає особливу форму співпраці з фахівцями – гіг-контракти, що поєднує соціальні гарантії працівників та гнучкість цивільно-правових відносин. 

Компанії, які мають намір набути статусу резидента «Дія Сіті», зможуть подати заяву після набрання чинності відповідних нормативних актів КМА та завершення організаційних заходів, пов’язаних із запровадженням та введенням в експлуатацію реєстру «Дія Сіті».

Головні критерії для приєднання до режиму «Дія Сіті»:

  • Здійснення спеціальних видів господарської діяльності, передбачених законодавством. Схвалений Проєкт закону 4303 передбачає виключний перелік з одинадцяти напрямів господарської діяльності.
  • Кваліфікований дохід від спеціальної діяльності становить щонайменше 90% від загального доходу.
  • Додаткові критерії для наявних компаній:

- Середньомісячна винагорода для працівників/гіг-працівників становить не менше, ніж 1200 євро;
- Наявність щонайменше 9 працівників/гіг-працівників наприкінці кожного календарного місяця.

  • Додатковий критерій для новостворених компаній/стартапів:

- Сума доходу не повинна перевищувати максимальну суму доходу, встановлену для суб’єктів господарювання третьої групи платників єдиного податку.

Проєкт закону 4303 містить виключний перелік обмежень, що забороняють набуття статусу резидента «Дія Сіті» (нерезиденти, некомерційні організації чи організації, які порушують правила протидії відмиванню коштів та ін.). Відповідність критеріям підлягає щорічній верифікації та підтвердженню аудитором.

Ключові відмінності текстів законопроєкту першого та другого читань:

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання