Новини

Перевізник встановив валідатор: чи може він не застосовувати РРО/ПРРО?

26.07.2021 / 16:35

ВІДПОВІДЬ

Валідатор є нічим іншим, як частиною програмно-технічного комплексу (далі – ПТКС), за допомогою якого пасажир має можливість віддаленого доступу до даних для використання та/або поповнення електронного квитка через автомати самообслуговування з метою отримання та/або використання права на отримання права на проїзд або перевезень.

З точки зору законодавства використання валідаторів повністю врегульоване п. 2 ст. 9 Закону про РРО та розглядається як застосування ПТКС для отримання споживачами права на проїзд або перевезення поклажі.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно з визначеннями понять та вимог ст.ст. 30 і 59 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями, Закону України від 29 червня 2004 року № 1914-IV «Про міський електричний транспорт» із змінами та доповненнями, Закону України від 17 січня 2017 року № 1812-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», Закону України від 18 березня 2004 року № 1621-IV «Про державні цільові програми» із змінами та доповненнями, Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV із змінами та доповненнями, Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 року № 1735 із змінами та доповненнями:

  • валідатор – пристрій для реєстрації проїзду та справляння/списання плати з пасажира (ручний термінал та/або стаціонарний термінал);
  • валідація – реєстрація проїзду шляхом списання кількості або вартості їздок за допомогою валідатора, наслідком якої є друк паперового квитка;
  • вартість тарифного пакету – величина вартості поповнення конкретного типу ЕК за встановлену кількість їздок;
  • їздка – транспортна послуга, що отримується пасажиром в одному транспортному засобі в межах одного рейсу з моменту посадки до висадки пасажира;
  • квитковий сервер – інтернет-ресурс, за допомогою якого пасажир має можливість віддаленого доступу до даних по електронному квитку та керування ним, поповнення електронного квитка через автомати самообслуговування.

Таким чином, валідатор є нічим іншим, як частиною програмно-технічного комплексу (далі – ПТКС), за допомогою якого пасажир має можливість віддаленого доступу до даних для використання та/або поповнення електронного квитка через автомати самообслуговування з метою отримання та/або використання права на отримання права на проїзд або перевезень.

З точки зору законодавства використання валідаторів повністю врегульоване п. 2 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями та розглядається як застосування ПТКС для отримання споживачами права на проїзд або перевезення поклажі.

За матеріалами Північного міжрегіонального управління ДПС
по роботі з ВПП