Новини

Олександр Борняков: легалізація ринку віртуальних активів та ухвалення профільного та податкового законопроєктів дозволять громадянам задекларувати свої доходи у криптоактивах та сплатити податки

28.07.2021 / 13:43

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков взяв участь у панельній дискусії «Амністія прибутку від криптоактивів у зв'язку з запуском легалізації ринку віртуальних активів» у межах міжнародного форуму «Податкова амністія 2021», який відбувся 27 липня.

Під час заходу він розповів, що передбачає детінізація доходів від операцій із криптоактивами, на кого поширюватимуться відповідні норми регулювання та як здійснюватиметься фінансовий моніторинг операцій із віртуальними активами. Детінізація доходів (і від операцій із віртуальними активами) є однією з необхідних передумов євроінтеграції для нашої країни.

«Українці активно користуються криптоактивами та вміють на них заробляти. Водночас громадяни не можуть легалізувати доходи від операцій із такими активами тому, що відповідний механізм не прописаний у правовому полі України. Легалізація ринку віртуальних активів та, зокрема, ухвалення профільного та податкового законопроєктів дозволять громадянам задекларувати свої доходи у криптоактивах та сплатити податки. Для держслужбовців, на яких поширюються спеціальні норми антикорупційного законодавства, буде передбачена обов'язкова вимога нульового декларування наявних у власності криптоактивів. Такі заходи спрямовані на протидію відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом», — розповів заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Міжнародний форум «Податкова амністія 2021» об'єднав понад 30 фахівців у галузях оподаткування, трансфертного ціноутворення та аудиту.