Новини

Дати придбання авто і його реєстрації різні: коли сплачувати транспортний податок?

30.07.2021 / 14:10

ВІДПОВІДЬ

Якщо місяць, в якому придбано транспортний засіб, і місяць, в якому проведено процедуру його державної реєстрації, є різними, то  транспортний податок повинен сплачуватись з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно з пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України від платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ).

Відповідно до ст. 210 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV, при оформленні правочину про набуття права власності правочин підлягає державній реєстрації у випадках, встановлених законом. Такий правочин вважається вчиненим з моменту його державної реєстрації.    

Отже, за транспортні засоби, придбані протягом року, транспортний податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт – проведено реєстрацію транспортного засобу.

Тобто, у разі, якщо місяць, в якому придбано транспортний засіб, і місяць, в якому проведено процедуру його державної реєстрації, є різними, то сплачуватись транспортний податок повинен з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

За матеріалами ГУ ДПС у Львівській області