Новини

Закордонний інвестиційний дохід: як оподатковуються доходи бенефіціара в Україні?

02.08.2021 / 10:30
Закордонний інвестиційний дохід: як оподатковуються доходи  бенефіціара в Україні?

Оксана КАРАЩУК, старша консультантка відділу Global Mobility Services, KPMG в Україні


Минулого року набрав чинності Закон України  від 16.01.2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», яким були внесені зміни до  ПКУ та уточнено порядок оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого за кордоном.

Як було?

До прийняття вищезгаданого Закону податкові органи наполягали на тому, що до річного доходу платника податку має бути включена уся сума доходу, отриманого від відчуження інвестиційних активів за межами України, а не сума інвестиційного прибутку, розрахована як інвестиційний дохід за вирахуванням відповідних інвестиційних витрат.

Тобто, за таких умов, враховуючи, що сума такого доходу має оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%, дохідність від операцій з інвестиційними активами мала перевищувати 20%  для  того, щоб у платника податку залишився прибуток від операції з продажу після сплати податків. В іншому випадку, платнику податку  потрібно було сплачувати податки за рахунок власних коштів, а не з отриманого доходу.

Як стало?

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання